Збір у столиці України триватиме з 1 по 12 липня. Потім українська збірна продовжить роботу у Запоріжжі, де тренуватиметься з 13 по 24 липня.

Під керівництвом Олени Федченко працюватимуть 22 баскетболістки, деякі з них тренуватимуться на обох зборах, а інші — у Києві чи Запоріжжі.

Українська збірна готується до участі у Європейській баскетбольній лізі.

Цікаво, що Софія Кіріца – одна з наймолодших кандидаток у збірну. Молодша за буковинку лише Кіра Куроп’ятник (06.06.2007), яка представляє команду «Венето – Черкаси».

Софія Кіріца – капітан команди СЗОШ №22 (Чернівці, головний тренер – Руслан Чехімський, тренер – Володимир Мизюк). Впродовж двох сезонів буковинський колектив посідає у ВЮБЛ (баскетболістки 2007 р.н.) призові місця. У сезоні – 2018/19 буковинки стали бронзовими призерками. А ось у сезоні – 2019/20 наші землячки зробили урок уперед – друге місце.

Напередодні виїзду на збори у Київ, Софія Кіріца пригадала минулий сезон у ВЮБЛ та розповіла про свій виклик у збірну. «Минулого сезону чернівецька команда зіграла непогано. Якщо би ми провели усі запланові матчі, то впевнено посіли би перше місце. Я задоволена тим, що ми стали другими. Це заслуга наших тренерів та усіх гравців нашої команди.

Дуже здивувалася тоді, коли вперше почула про виклик у збірну. Те, що мене у такому віці вже покликали у збірну України – дуже круто. Сподіваюся, що усе буде добре. Щодо подальших планів, то поки що граю за чернівецьку команду та сподіваюся потрапити у збірну. А у майбутньому поїду грати за кордон у інші команди», – сказала Софія Кіріца.

Про те, як Софія Кіріца прийшла у баскетбол, розповів її тренер Руслан Чехімський. «Цікаво, що раніше Софія займалася бальними танцями. Спочатку її не дуже тягнуло на баскетбол. Зрештою, нам вдалося залучити дівчину до популярного виду спорту. Поступово Софія стала лідером нашої команди СЗОШ №22.

Мені приємно, що на нашу землячку звернули увагу у збірній. Вірю, що у Софії буде усе гаразд», – зазначив Руслан Володимирович.

Розширений склад збірної України